BBN: organizacja szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży nie jest zagrożona

Polska
BBN: organizacja szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży nie jest zagrożona
Polsat News

- Służby jeszcze raz weryfikują procedury, które są stosowane. Natomiast nie widzimy na dzień dzisiejszy potrzeby zwiększania stopnia zagrożenia. Obie imprezy lipcowe, czy to szczyt NATO czy Światowe Dni Młodzieży, w żaden sposób nie są zagrożone i tutaj nie ma żadnych zmian, jeśli chodzi o przygotowania w tym względzie – zapewnił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Minister, który rozmawiał z dziennikarzami przy okazji wielkanocnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z żołnierzami w Kazuniu Nowym (Mazowieckie), zwrócił uwagę, że we wtorek, po zamachach w Brukseli prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z szefami służb poinformował, że stopień zagrożenia w Polsce nie uległ zmianie.

 

- Nie zwiększyło się zagrożenie, co oczywiście nie zwalnia nas z czujności w tej sprawie – powiedział Soloch.

 

ŚDM trudne do zabezpieczenia

 

Soloch przyznał, że ŚDM będą trudne do zabezpieczenia. - Od początku wiadomo, że to jest impreza bardzo duża. My mamy pewne doświadczenia już z przeszłości w tym względzie i oczywiście na bieżąco są zbierane wszystkie informacje, które mają jakiekolwiek znaczenie dla bezpieczeństwa tych imprez, ale na dzień dzisiejszy żadne plany w tym względzie nie uległy zmianie – wyjaśnił szef BBN.

 

Jego zdaniem zapowiadana przez MSWiA ustawa antyterrorystyczna "to jest coś, co w ogóle musimy mieć, niezależnie od" ŚDM. - Oczywiście to nie są jakieś rozwiązania, które mają dokonać rewolucji w samych przygotowaniach. Przygotowania są w toku. Na bieżąco są wszystkie informacje sprawdzane. Na dziś nic szczególnego w tym względzie się nie dzieje – powiedział Soloch.

 

Podkreślił, że nie ma informacji, żeby zagrożenie terrorystyczne rosło.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie