Zachodnie media o zamachu w Brukseli

Świat
Zachodnie media o zamachu w Brukseli
Polsat News

Wybuchy na brukselskim lotnisku Zaventem natychmiast znalazły się na czołówkach serwisów informacyjnych. Świadkowie, na których powołuje się stacja RTL, twierdzą, że wybuchy nastąpiły w hali odlotów. Agencja prasowa Belga donosi, że przed eksplozjami słychać było wystrzały i krzyki po arabsku.

BBC w pierwszych informacjach donosił o co najmniej kilku ofiarach śmiertelnych, o których belgijscy strażacy informowali lokalne media.  

 

 

Belgijski portal internetowy DH.be podał, że zginęło 11 osób, a 25 zostało rannych. Dziennikarze portalu, podobnie jak RTL, podają informację, że do podwójnego wybuchu doszło w hali odlotów.

 


Deux explosions dans le hall des départs à... przez dh_be

 

Kierowca taksówki Philippe Lenaerts, który był przed lotniskiem w chwili zamachu, powiedział serwisowi DH.be, że tuż po usłyszeniu wybuchów poszedł z kolegą zobaczyć, co się stało. Philippe, który był ze swoją taksówką poza postanowił udać się do środka, by zobaczyć, co się stało. - Nie było widać kałuż krwi rannych osób. Ale widziałem rozkawałkowane ciało - powiedział. 

 

Belgijska agencja prasowa Belga podała, że przed eksplozjami na lotnisku słychać było wystrzały i krzyki po arabsku.

 

CNN zauważa, że zamach miał miejsce tuż po aresztowaniu Salaha Abdeslama podejrzewanego o organizację zamachów w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku.

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie