Premier zwołuje posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Polska
Premier zwołuje posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
Polsat News

W związku z eksplozjami w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. - Dzisiejszy dzień miał wyglądać zupełnie inaczej - powiedziała premier występując na tle baneru zapowiadającego program Rodzina 500+.

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo polskich obywateli. Za chwilę rozpocznie się posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - oznajmiła Beata Szydło na konferencji w Warszawie. - Myślami i modlitwą jesteśmy tam w Brukseli, miejmy nadzieję, że nie będzie już więcej ofiar - zakończyła szefowa rządu. W posiedzeniu uczestniczą również m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz szef BBN Paweł Soloch.

 

Wojna z terrorem jest naszym wspólnym obowiązkiem - napisał we wtorek na Twitterze prezydent Andrzej Duda odnosząc się do eksplozji na lotnisku i stacjach metra w stolicy Belgii. Prezydent złożył kondolencje rodzinom ofiar.

 

"Jestem zszokowany informacjami o zamachach w Brukseli. Wojna z terrorem jest naszym wspólnym obowiązkiem. Kondolencje dla rodzin Ofiar" - napisał prezydent Duda.

 

 

 

MSZ sprawdza czy wśród ofiar nie ma Polaków, wzmocnione patrole na lotniskach

 

Służby konsularne weryfikują, czy wśród poszkodowanych w wyniku eksplozji w Brukseli nie ma polskich obywateli - poinformował we wtorek dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

 

Na polskich lotniskach wprowadzono dodatkowe patrole funkcjonariuszy Straży Granicznej z psami oraz funkcjonariuszy nieumundurowanych - poinformowała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias.

 

- Patrolujemy na lotniskach zarówno strefy ogólnodostępne jak i zastrzeżone - powiedziała rzeczniczka.

Zaapelowała do podróżnych, aby zwracali szczególną uwagę na pozostawione bez opieki bagaże.

 

Belgijskie media podały, że w wyniku podwójnego wybuchu na lotnisku Zaventem, do którego doszło we wtorek rano, zginęło 11 osób, a 25 zostało rannych. Belgijski nadawca RTBF podał, że do eksplozji doszło również na stacji metra w pobliżu unijnych instytucji w Brukseli.

 

Belgijska agencja prasowa Belga poinformowała, że zanim doszło do dwóch eksplozji na lotnisku Zaventem, słychać było wystrzały i krzyki po arabsku.

 

Belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon oświadczył, że alert terrorystyczny w całej Belgii podniesiono do najwyższego, czwartego poziomu.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie