Polskie MSZ podniosło stopień ostrzeżenia dotyczącego wyjazdów do Belgii

Polska
Polskie MSZ podniosło stopień ostrzeżenia dotyczącego wyjazdów do Belgii
Polsat News

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że władze belgijskie podniosły stopień zagrożenia terrorystycznego do najwyższego, czwartego poziomu. W związku z tym, resort polskiej dyplomacji wydał nowy komunikat, w którym ostrzega podróżujących.

"W związku z wybuchami na lotnisku Zaventem oraz w stacjach metra w Brukseli, Belgijskie Centrum Analiz Zagrożeń (OCAM) podniosło 22 marca br. ocenę zagrożenia terrorystycznego dla całej Belgii do najwyższego, czwartego poziomu" - napisano w komunikacie ministerstwa. W ostrzeżeniu dodano, że OCAM na bieżąco analizuje sytuację bezpieczeństwa w Belgii. "W przypadku zmiany rekomendacji w zakresie bezpieczeństwa zostanie opublikowany nowy komunikat" - poinformował resort spraw zagranicznych.

 

MSZ "wstrząśnięte"  

 

"Jesteśmy wstrząśnięci informacją o serii wybuchów, do jakich doszło dzisiaj w Belgii. Składamy kondolencje rodzinom i bliskim ofiar tragedii zamachów na międzynarodowym lotnisku Zaventem oraz w centrum miasta" - głosi komunikat polskiego MSZ.

 

W informacji dodano, że polskie służby konsularne pozostają w kontakcie z rodzinami trzech polskich obywateli poszkodowanych w dzisiejszych zamachach w Brukseli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wjk/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze