Rozpoczął się proces ginekologa oskarżonego o gwałt na pacjentce

Polska
Rozpoczął się proces ginekologa oskarżonego o gwałt na pacjentce
Polsat News

Lekarzowi grozi do 12 lat więzienia. Zgodnie z aktem oskarżenia ginekolog miał podać jednej z pacjentek środki znieczulające i zgwałcić podczas zabiegu. Proces Piotra P. - z wyłączeniem jawności - rozpoczął się dziś w Strzelcach Krajeńskich. Jak ustalił reporter Polsat News, Stanisław Wryk zgłaszają się kolejne kobiety, które miały paść ofiarą lekarza. Piotr P. nie przyznaje się do winy.

Do gwałtu miało dojść w maju 2014 roku. 22-letnia kobieta nie pamięta przebiegu wizyty u ginekologa. Jak później relacjonowały jej koleżanki, które czekały na korytarzu, z gabinetu dochodziły "dziwne odgłosy".

 

Sprawę zgłosiły na policję. Przybyli funkcjonariusze znaleźli w śmietniku zużyte prezerwatywy.

 

- Prokurator zabezpieczył dowody znalezione przez policjantów w gabinecie lekarza - powiedział "Gazecie Lubuskiej" prokurator Jacek Wasilewski, zastępca prokuratora rejonowego w Strzelcach.

 

Oskrażająca ginekologa kobieta rozmawiała dziś z Polsat News. - Zdecydowałam się zeznawać, by ustrzec inne kobiety przed tym lekarzem. Wyrządził mi straszną krzywdę, chcę by poniósł za to jak największą karę, żeby trafił do więzienia. Ta sprawa cały czas wraca, teraz ze zdwojoną siłą - powiedziała.

 

Materiał dowodowy trafił do pracowni genetyki sądowej, we wrześniu 2014 r. Zlecono przygotowanie opinii biegłych. Przygotowywanie ekspertyzy trwało ponad rok, dlatego śledztwo trwało tak długo.

 

 

 

"Gazeta Lubuska", Polsat News

 

 

 

az/ml/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie