Opublikowano film z postrzelenia Salaha Abdeslama

Świat
Opublikowano film z postrzelenia Salaha Abdeslama
fot.: I- TELE

W sieci zamieszczone zostało wideo przedstawiające moment postrzelenia przez policjantów Salaha Abdeslama, uważanego za koordynatora krwawych paryskich zamachów z 13 listopada ubiegłego roku. Nagranie natychmiast pobrane został przez tysiące internautów i ponownie zamieszczane ma już miliony wyświetleń.

Wideo nagrane przez I- TELE 18 marca, gdy Abdeslam został schwytany, pojawiło się w sieci w poniedziałek. Widać na nim moment, gdy domniemany mózg ataków z Paryża wybiega z bloku i po przebiegnięciu kilku kroków zostaje postrzelony. Upada na ziemię i natychmiast skuty zostaje kajdankami oraz wsadzony do policyjnego samochodu.

 

Na filmiku widać również innego zaaresztowanego terrorystę. Ubrany w szary dres mężczyzna prowadzony jest przez funkcjonariuszy i również odprowadzany do radiowozu.

 

Salah Abdeslam został zatrzymany przez belgijską policję w piątek w Brukseli, po czterech miesiącach poszukiwań. Poza nim zatrzymano jeszcze cztery inne osoby podejrzane o związek z zamachami.

 

 

Akcja policji w dzielnicy Molenbeek

 

Zatrzymań dokonano podczas zakrojonej na szeroką skalę operacji policji, wojska i sił specjalnych przeprowadzonej w brukselskiej dzielnicy Molenbeek, skąd 26-letni Abdeslam pochodził.

 

Przebieg operacji na bieżąco śledził w siedzibie belgijskiego rządu prezydent Francji Francois Hollande, który udał się tam bezpośrednio ze szczytu UE. Na wspólnej z premierem Belgii Charlesem Michelem konferencji prasowej powiedział później, że Francja zażąda jak najszybszej ekstradycji Abdeslama, by był sądzony w kraju, gdzie przeprowadził zamachy.

 

 

polsatnews.pl, PAP

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie