Dwaj mężczyźni ranni po eksplozji niewypału

Polska
Dwaj mężczyźni ranni po eksplozji niewypału
Flickr/Thomas Quine/CC BY 2.0

Dwóch mieszkańców miejscowości Biechów (woj. opolskie) odniosło rany po tym, jak w garażu jednego z nich wybuchł niewypał lub niewybuch, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Policja podaje, że ma być wszczęte śledztwo dotyczące tego, skąd mężczyźni mieli takie materiały.

Do eksplozji niewybuchu doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Biechów gm. Pakosławice w pow. nyskim (woj. opolskie).

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nysie podkomisarz Katarzyna Janas powiedziała, że w zdarzeniu rannych zostało dwóch mężczyzn w wieku 42 i 45 lat, - Zostali przewiezieni do szpitala w Nysie. Nie znamy ich stanu obrażeń” – dodała.
 
Poinformowała, że ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, iż do wybuchu doszło najprawdopodobniej podczas gdy poszkodowani mężczyźni wykonywali przy niewypale jakieś czynności. Miało to miejsce w garażu znajdującym się w ciągu kilku innych garaży.


Katarzyna Janas wyjaśniała, że garaże te znajdują się w niedalekiej odległości od budynków mieszkalnych, ale jednak nie takiej, by zaszła konieczność ewakuacji. - Dlatego nie ewakuowano żadnych osób – podkresliła .

 

Dodała, że na miejscu zdarzenia był w sobotę prokurator oraz policja, której zadaniem było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu przejęcia niewybuchów przez saperów. Według policji w garażu ujawniono jeszcze inne przedmioty, które także mogą być niewybuchami.

 

Na miejscu pracowały również trzy zastępy straży pożarnej.

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie