Awantura o obiad Dudy w Krakowie. Emocje stonował sam prezydent

Polska
Awantura o obiad Dudy w Krakowie. Emocje stonował sam prezydent
PAP/Jacek Bednarczyk
Andrzej Duda

Posiłek, który prezydent Andrzej Duda zjadł z amerykańskimi senatorami w krakowskiej restauracji Wentzl, wzbudził większe emocje niż sama rozmowa polityków. Po ostrym wpisie na Facebooku Katarzyny Kukieły, która podała się za współwłaścicielkę hotelu, znajdującym się w tej samej kamienicy, blogerka Kataryna zasugerowała, że obiad mogła przygotować osoba nieprzychylna prezydentowi.

Katarzyna Kukieła, która podała się za współwłaścicielkę hotelu, prywatnie jest sympatyczką Komitetu Obrony Demokracji.

 

"Mam nadzieję, sądząc po zadowolonej pańskiej minie, że jedzenie z mojego koryta wszystkim smakowało, a wnętrza i ich wystrój do gustu przypadły. I proszę pamiętać, rzucając słowa o dojnej ojczyźnie, że dla niektórych Ojczyzna to coś bardzo cennego i słowa wypowiedziane przez pana ranią. Bo Polska jest ważna, a Konstytucja niepodważalna" - napisała Kukieła.

 

 

Napisałam w komentarzach na tablicy PADa, pod linkiem z transmisją z Wentzla. Tyle mogłam zrobić. Jestem oczywiście wspó...

Opublikowany przez Katarzyna Kukieła na 19 marca 2016

 

 

Jej słowa wywołały szybką reakcję restauracji. "Szanowni Państwo, restauracja Wentzl jest niezależną firmą. Pani Kukieła nie ma nic wspólnego z naszą restauracją. Jesteśmy zaskoczeni tym wpisem, który jest bezpodstawnie prezentowany w naszym imieniu" - odpowiedziała restauracja na Facebooku.

 

 

Szanowni Państwo, restauracja Wentzl jest niezależną firmą. Pani Kukieła nie ma nic wspólnego z naszą restauracją. Jeste...

Opublikowany przez Restauracja Wentzl na 20 marca 2016

 

"Kto przygotowuje prezydencki posiłek?"

 

Do sprawy nawiązała również prawicowa blogerka Kataryna, która zasugerowała na Facebooku, że posiłki prezydenta powinny być dokładniej sprawdzane przez BOR.

 

 

Kataryna dodała, że w obliczu pogróżek, które otrzymuje prezydent, dodatkowe środki ostrożności byłyby przydatne.

 

Duda: please...

 

Do sprawy wreszcie - także na Twitterze - odniósł się prezydent Andrzej Duda.

 

"Bez przesady. Please... Możemy się różnić w poglądach i to też dowód, że demokracja istnieje. Ale żyjemy w PL razem" - napisał prezydent.

 

 

 

"Podejmiemy kroki"

 

 

W niedzielny wieczór do sprawy ponownie wróciła restauracja Wentzl. W oświadczeniu na Facebooku po raz kolejny podkreślono, że Katarzyna Kukieła nie ma "nic wspólnego z restauracją".

 

 

Ponadto właściciele restauracji podważyli słowa Kukieły, która napisała, że jest współwłaścicielką kamienicy, i zapowiedzieli podjęcie kroków prawnych.

 

 

Szanowni Goście, Dziennikarze, Sympatycy, Czytelnicy,Popularność, jaką zdobył sobie niewyszukany post p. Kukieły,...

Opublikowany przez Restauracja Wentzl na 20 marca 2016

 

 

 

polsatnews.pl 

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze