16. gol Milika w sezonie i wygrana Ajaksu w hicie Eredivisie

Polsat Sport
Arkadiusz Milik

Poza bramką reprezentant Polski w niedzielnym meczu z PSV Eindhoven zaliczył asystę. Zespół z Amsterdamu wygrał 2:0 i po 28 kolejkach objął prowadzenie w piłkarskiej ekstraklasie Holandii.

Milik trafił do bramki głową już w drugiej minucie gry. Napastnik reprezentacji Polski strzelił w ten sposób siódmą bramkę w pięciu ostatnich spotkaniach, a szesnastą w tym sezonie.

W 76. minucie z kolei asystował przy trafieniu Anwara El Ghaziego. Cztery minuty później Milik opuścił boisko.

Polak z dorobkiem 16 bramek zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Eredivisie, wspólnie z Dirkiem Kuytem (Feyenoord Rotterdam) i Sebastienem Hallerem (FC Utrecht). Więcej goli od nich mają Vincent Janssen (AZ Alkmaar) i Luuk de Jong (PSV) - po 19.

Ajax na szczycie

Dzięki temu zwycięstwu zespół z Amsterdamu z 68 punktami objął prowadzenie w tabeli i o dwa oczka wyprzedza broniącego tytułu niedzielnego rywala.

To nie był udany tydzień dla drużyny z Eindhoven - we wtorek PSV odpadło z Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 finału z Atletico Madryt po dogrywce był bezbramkowy remis i w serii rzutów karnych lepszy okazał się hiszpański zespół, który wygrał 8:7.