1,2 mln obserwatorów papieża Franciszka na Instagramie. Po niecałym dniu od debiutu

Świat
1,2 mln obserwatorów papieża Franciszka na Instagramie. Po niecałym dniu od debiutu
Instagram Franciscus

W ciągu 12 godzin, od założenia w sobotnie południe, konto papieża Franciszka w tym serwisie społecznościowym śledziło już milion osób. To rekordowe osiągniecie, poprzednio piłkarz Dawid Beckham potrzebował 24 godzin, by zebrać taką liczbę followersów.

Pierwsze zdjęcie opublikowane na profilu Franciscus pokazuje modlącego się papieża, zdjęcie jest podpisana zdaniem „Módlcie się za mnie” w dziewięciu językach, w tym po polsku. Fotografie polubiło już ponad 200 tys. osób.

 

Franciszek na Instagramie

 

"Rozpoczynam nową drogę na Instagramie, aby podążać razem z Wami szlakiem miłosierdzia i czułości Boga" - tak brzmiał pierwszy wpis Franciszka na Instagramie, który umożliwia użytkownikom udostępnianie w internecie swoich zdjęć i filmów.

 

Założyciel mającego obecnie ponad 400 mln użytkowników Instragramu Kevin Systrom został niedawno przyjęty przez papieża na audiencji prywatnej, a w sobotę osobiście pomagał mu opublikować pierwsze zdjęcie.

 

- Papież uważa, że obrazy mówią bardzo dużo i tłumaczy to w ten sposób: Kiedy spotyka mnie jakieś dziecko, wtedy daje mi rysunek. Pytam się go o ten obrazek i poprzez te pytania dziecko krok za krokiem wyjaśnia to, co chciało przedstawić. Tak więc obrazy nie są kopią rzeczywistości, ale mówią o wiele więcej – tłumaczył prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji ks. Dario Viganò.

 

- Tak więc idea jest taka, aby wyrazić ten pontyfikat poprzez obrazy i w ten sposób pomóc wejść w gesty czułości i miłosierdzia wszystkim, którzy chcą towarzyszyć papieżowi Franciszkowi i pragną lepiej zrozumieć jego pontyfikat.  To wejście w sieci społecznościowe takie jak Instagram poniekąd rozszerza Plac św. Piotra, powiększa obszar spotkania z papieżem, tak aby w każdym miejscu kuli ziemskiej można się było spotkać z Ojcem Świętym - dodał.

 

KAI, cnn.com

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie