Policja zatrzymała włamywaczy z Warszawy. Zdradził ich wewnętrzny monitoring

Polska
Policja zatrzymała włamywaczy z Warszawy. Zdradził ich wewnętrzny monitoring
policja.pl

Śledczy zatrzymali dwóch braci P., 39-letniego Artura i 35-letniego Edwarda, którzy 8 marca włamali się do mieszkania przy ul. Dwernickiego w Warszawie. Lokal wyposażony był w wewnętrzny monitoring. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za czyn ten grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani są również podejrzewani o kradzież z włamaniem do lombardu, które miało miejsce pod koniec lutego bieżącego roku. Mieli z niego ukraść biżuterię o wartości blisko 19 tys. złotych.

 

Kamera zarejestrowała włamanie

 

Do włamania doszło 8 marca, 15 minut po tym, gdy z mieszkania wyszedł jeden z domowników. - Wybili zamki, zdjęli nakładkę i specjalnym kluczem przekręcili go łamiąc zamek. Nie spodziewali się jednak, że w domu mam kamerę, która zarejestrowała całe włamanie - opowiadał polsatnews.pl Piotr Gołębiewski, właściciel mieszkania.

 

Wartość strat mężczyzna oszacował na ok. 25 tysięcy złotych. Zginęła mu gotówka, biżuteria oraz sprzęt elektroniczny.

 

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. W sądzie zostanie rozpatrzony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych.

 

Policjanci sprawdzą, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

mr/pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze