Koszulka Ronaldo przegrała z nartami Prevca

Kultura
Koszulka Ronaldo przegrała z nartami Prevca
PAP/EPA/Igor Kupljenik
Koszulka Ronaldo przegrała z nartami Prevca.

Narty triumfatora tegorocznego Pucharu Świata i zwycięzcy prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni Petera Prevca zostały sprzedane na aukcji za rekordową w Europie kwotę 45 tys. euro. Dochód z niej będzie przeznaczony na program wspomagający dzieci w Słowenii.

Z pieniędzy uzyskanych za sprzedaż nart 125 dzieci objętych programem Sponsorship (Botrstvo), otrzymywać będzie przez rok po 30 euro miesięcznie.

 

Ronaldo przegrał z Prevcem

 

Narty uzyskały wyższą cenę niż koszulki portugalskiego piłkarza Cristiano Ronaldo czy brytyjskiego kolarza Chrisa Froome'a, które licytowano wcześniej.

 

Skoczek osobiście przekaże narty zwycięzcy licytacji 22 marca w Lublanie.

 

"Narty są szczególnie ważne w naszej dyscyplinie, dają skoczkowi +skrzydła+. Ważne jest znalezienie odpowiedniej pary, która +pasuje+ przez cały sezon. Ta para była naprawdę wielka" - powiedział Prevc.

 

Skoczek rekordzista

 

23-letni Prevc ma 2203 punkty w klasyfikacji generalnej PŚ i wyprzedza drugiego Niemca Severina Freunda o ponad 700 pkt (1454).

 

Słoweński skoczek pobił już w tym sezonie (został jeszcze do rozegrania jeden konkurs indywidualny w Planicy) dwa rekordy w rywalizacji PŚ należące do tej pory do Gregora Schlierenzauera: pod względem liczby triumfów - 14 (Austriak miał 13 w 2008/09) i liczby podiów - 21 (Austriak miał 20 w sezonie 2008/09).

 

Jest drugim słoweńskim narciarzem, który wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, po Primożu Peterce (1997). W trzech ostatnich latach wybierany był najlepszym sportowcem w swoim kraju.

 

PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie