Żona Zbigniewa Ziobry, Patrycja Kotecka, dyrektorem spółki Link4, należącej do PZU

Biznes
Żona Zbigniewa Ziobry, Patrycja Kotecka, dyrektorem spółki Link4, należącej do PZU
Jerzy Sobański/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0

Była dziennikarka Patrycja Kotecka, żona ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego, objęła funkcję dyrektora marketingu w firmie ubezpieczeniowej Link4, która należy do PZU. Ma odpowiadać za komunikację marketingową, aktywność w mediach, badania oraz e-biznes. Jako pierwszy poinformował o tym "Dziennik Ubezpieczeniowy". Kotecka zastąpiła Bartosza Kwiecińskiego, który przeszedł do PZU.

Ostatnio Kotecka przez pięć lat pracowała w agencji reklamowej Apella, obsługującej marketingowo SKOK-i i będącej głównym udziałowcem spółki Fratria, wydawcy m.in. "W Sieci" i wPolityce.pl. Zarządzała tam działaniami public relations. Współpracowała też z Radiem Solidarność.


W latach 2007-2009 Kotecka pracowała w Telewizji Polskiej jako zastępca dyrektora Agencji Informacji TVP, a przedtem, przez rok, jako dziennikarka i wydawca programów publicystycznych. Wcześniej była dziennikarką śledczą w "Super Expressie" i "Życiu Warszawy", prowadziła też program "Detektor" w TV4.

 

Patrycja Kotecka ukończyła studia MBA w Polskiej Akademii Nauk, jest także absolwentką Wydziału Dziennikarstwa UW, studiów public relations Szkoły Głównej Handlowej oraz Akademii Dyplomatycznej PISM. 


To kolejna roszada personalna w grupie PZU, po tym jak w styczniu zmieniono zarząd firmy.

 

bankier.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie