Order od rządu Francji dla Agnieszki Odorowicz, członka zarządu Cyfrowego Polsatu

Polska
Order od rządu Francji dla Agnieszki Odorowicz, członka zarządu Cyfrowego Polsatu
Polsat News
Order od rządu Francji dla Agnieszki Odorowicz, członka zarządu Cyfrowego Polsatu.

Agnieszka Odorowicz, członek zarządu Cyfrowego Polsatu została uhonorowana przez rząd Francji Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury. Order otrzymała za zasługi dla kultury, działania na rzecz polsko-francuskiej współpracy kulturalnej oraz promocję kultury francuskiej w Polsce. Nagrodę wręczył Ambasador Republiki Francji w Polsce, Pierre Buhler.

- Czuję się zaszczycona, otrzymując to wspaniałe odznaczenie z rąk przedstawiciela rządu francuskiego. Jest to zaszczyt podwójny, bo wynikający nie tylko z tradycji tego odznaczenia, ale także dlatego, że dla mnie osobiście Francja jest niedoścignionym wzorem dbałości i szacunku państwa do swojej kultury i jej twórców - powiedziała Odorowicz. 

 

Jak dodała, cieszy się, że "teraz także Grupa Cyfrowy Polsat, mocno zakorzeniona w kulturze masowej, wchodzi na drogę produkcji filmowej". - Będę mogła całe swoje dotychczasowe doświadczenie wykorzystać z korzyścią dla polskiego widza, polskiej kultury i roli naszej Grupy w tym obszarze - stwierdziła. 
 
Rząd Francji uhonorował czworo Polaków wyróżniających się na polu kultury. Jerzy Radziwiłowicz, znany aktor teatralny i filmowy, otrzymał Order Sztuki i Literatury w randze oficera, za całokształt dotychczasowego dorobku i nieustanne zaangażowanie na rzecz promowania francuskiego języka i kultury w Polsce i na świecie. Elżbieta Nowakowska-Soltan i Ewa Pajestka-Kojder, prowadzące od lat wydawnictwo Oficyna Naukowa, otrzymały Narodowe insygnia Orderu Zasługi w randze kawalera za wybitny wkład w upowszechnianie kultury francuskiej w Polsce.
 
W uroczystości wzięli udział m.in. Andrzej Wajda, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Jacek Bromski, Magdalena Sroka.  

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze