Wrocław: otwarto wystawę mundurów żołnierzy polskich

Kultura
Wrocław: otwarto wystawę mundurów żołnierzy polskich
Facebook.com/Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu

Wystawę pt. "Mundur Żołnierza Polskiego w okresie 1943-2010" otwarto w czwartek w Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Zgromadzone uniformy przede wszystkim wojskowych formacji lądowych będą eksponowane przez rok.

Prezes Fundacji Promocji Historii i Techniki Militarnej "Militarni Wrocław" Cezary Szarugiewicz powiedział, że na wystawie znalazło się ponad 90 mundurów żołnierzy Wojska Polskiego, które w większości pochodzą z okresu powojennego.

 

- Tylko kilka z nich jest z czasów wojny. Pozostałe doskonale prezentują zmiany umundurowania od lat 40-tych do współczesności. Te mundury to własność członków naszej fundacji i szukaliśmy miejsca, gdzie można było pokazać je szerszej publiczności - dodał Szarugiewicz.

 

W czerwcu wystawa "Rekon 2016"

 

Jak zaznaczył, kolejnym elementem współpracy fundacji "Militarni Wrocław" z wrocławskim Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych będzie zaplanowana na początek czerwca wystawa zorganizowana przez grupy rekonstrukcyjne, którą nazwano "Rekon 2016".

 

Organizator wystawy Fundacja Promocji Historii i Techniki Militarnej grupuje pasjonatów militariów i działa od kilku lat. Organizuje m.in. mitingi militarne, wystawy i zjazdy grup rekonstrukcyjnych. Wystawa mundurów potrwa do marca 2017 r.

 

Wszystkich zainteresowanych wystawą mundurową, jednocześnie przepraszając wielbicieli żołnierskiego munduru za mały poś...

Opublikowany przez Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu na 11 marca 2016

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie