7-latek potrącony na pasach. Ws. świateł interweniuje szef MSWiA

Polska
7-latek potrącony na pasach. Ws. świateł interweniuje szef MSWiA
Polsat News

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak polecił policji wystąpienie do m. st. Warszawy o zainstalowanie świateł na przejściu dla pieszych na ulicy Umińskiego. Wczoraj rozpędzone BMW potrąciło tam 7-letniego chłopca. Dziecko walczy o życie w szpitalu.

Do wypadku doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Gdy matka weszła z synem na pasy, jeden z kierowców zatrzymał się, drugi w czarnym BMW wyminął go i uderzył w 7-latka. Świadkowie reanimowali chłopca jeszcze przed przyjazdem karetki.

 

Mieszkańcy warszawskiego Gocławia od lat walczyli o zwiększenie bezpieczeństwa na feralnym przejściu. Dziś, jeszcze przed reakcją ministra, zablokowali je na kilkanaście minut w spontanicznym proteście. Jak mówili, to gest sprzeciwu wobec bezczynności miasta i policji.

 

W pobliżu przejścia znajduje się gimnazjum i szkoła podstawowa. Rodzice uczniów i radni wielokrotnie apelowali o zamontowanie tam sygnalizacji świetlnej.

 

Po wypadku radny Pragi-Południe, Dariusz Lasocki, napisał na swoim profilu na Facebooku, że w grudniu wnosił do Zarządu Dróg Miejskich ws. wzmocnienia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych m.in. przy ul. Umińskiego, ale dostał odpowiedź, że "jest ono dobrze oznakowane".

 

Dzisiaj w godzinach południowych na przejściu dla pieszych na ul. Umińskiego (niedaleko Szkoły Podstawowej nr 312) potrą...

Opublikowany przez Dariusz Lasocki - Radny Pragi Południe m.st. Warszawy (PRAWNIK) na 16 marca 2016

 

Dziś MSWiA poinformowało, że minister Błaszczak polecił komendantowi stołecznej policji wystąpić do stołecznego ratusza o zamontowanie świateł na przejściu.

 

polsatnews.pl, Polsat News

ml/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze