Waszyngtońskie metro zamknięte. Awaria kabla w pobliżu Białego Domu

Świat
Waszyngtońskie metro zamknięte. Awaria kabla w pobliżu Białego Domu
Flickr/Josh Hallett

Wszystkie stacje waszyngtońskiego metra zostaną w środę zamknięte na 29 godzin ze względu na konieczność przeprowadzenia - ze względów bezpieczeństwa - kontroli kabli zasilających - poinformowali we wtorek przedstawiciele metra.

Zamknięcie drugiego co do wielkości, po metrze nowojorskim, systemu kolei podziemnej i naziemnej w USA nastąpi w środę o północy czasu lokalnego i potrwa do czwartku do godziny piątek rano.

 

Codziennie z tego środka komunikacji korzysta 700 tys. osób. Według agencji dpa zamknięcie metra na ponad dobę doprowadzi w ciągu kolejnych dwóch dni do chaosu komunikacyjnego.

 

Jak poinformował na konferencji prasowej przedstawiciel metra Paul Wiedefeld, unieruchomienie liczącego 171 km systemu kolei podziemnej i naziemnej, który w ostatnim czasie nękany był przez różnego rodzaju awarie, pozwoli ekspertom sprawdzić stan 600 kabli zasilających i stwierdzić, które z nich nie nadają się już do użytku.

 

- Choć prawdopodobieństwo narażenia pasażerów jest niewielkie, nie mogę wykluczyć potencjalnego zagrożenia dla ich bezpieczeństwa. Dlatego należy niezwłocznie podjąć odpowiednie działania - wyjaśnił.

 

Decyzję o tymczasowym zamknięciu metra podjęto po tym, jak w poniedziałek rano na jednej ze stacji niedaleko Białego Domu doszło do awarii kabla, która spowodowała opóźnienia na trzech spośród pięciu linii metra.

 

To pierwszy przypadek w czterdziestoletniej historii waszyngtońskiego metra, kiedy decyzja o jego tymczasowym zamknięciu nie była podyktowana warunkami pogodowymi.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie