Jest zezwolenie na budowę obwodnicy Kłodzka

Polska
Jest zezwolenie na budowę obwodnicy Kłodzka
GDDKiA

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podjął decyzję o zezwoleniu na budowę południowej obwodnicy Kłodzka. Razem z dwoma wschodnimi łącznikami inwestycja ma mieć 11 kilometrów długości, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapłaci za nią 197 mln zł.

Wojewoda wyraził zgodę na realizację inwestycji drogowej "Budowa Obwodnicy Kłodzka w ciągu drogi krajowej nr 33 wraz z budową łącznika drogi krajowej nr 46". Dokument trafi teraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Obwodnicę zbuduje konsorcjum firm Intercor i Trakt. Umowę z wykonawcą podpisano w styczniu 2015 roku. Realizacja inwestycji ma trwać 30 miesięcy, z czego pierwszych 12 miesięcy  przewidziano na wykonanie projektu, a pozostałe miesiące - na budowę z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Wykonawca zadeklarował 10 lat gwarancji. Wszystkie odcinki składać się mają z jednej jezdni. Na obwodnicy zakładana jest prędkość projektowa 80 km/godz.

 

 

Droga ma wyprowadzić ruch ciężarówek z centrum Kłodzka, zmniejszyć ryzyko wypadków i poprawić warunki ruchu w kierunku Polska -  Czechy, bo usprawniony zostanie dojazd do przejścia granicznego Boboszów.

 

 

 

Radio Wrocław, fot. GDDKiA

 

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie