Gucci daje parom homoseksualnym płatny urlop. Na "miesiąc miodowy" po ślubie

Świat
Gucci daje parom homoseksualnym płatny urlop. Na "miesiąc miodowy" po ślubie
TimothyJ/Flickr.com
Zdjęcie ilustracyjne

Pracownicy włoskiego domu mody otrzymują nowe umowy, które gwarantują 14-dniowy wypoczynek po ślubie nie tylko osobom heteroseksualnym, ale i żyjącym w związkach jednopłciowych.

Według domu mody, ta inicjatywa jest "dalszym potwierdzeniem ducha integracji i nowoczesności florenckiej marki".

 

Firma nie jest jednak pierwszą działającą we Włoszech spółką, która zdecydowała się na taki krok. Płatne urlopy po ślubie wziętym za granicą oferują swoim pracownikom m.in. włoskie oddziały Citibanku oraz Ikei.

 

Call & Call, firma call center z Mediolanu już w 2013 roku "dała błogosławieństwo" małżeństwom homoseksualnym po tym, gdy jeden z pracowników poprosił pracodawcę o wolne, żeby wziąć ślub ze swoim homoseksualnym partnerem w Niemczech.

 

Podzielony

 

Małżeństwa jednopłciowe nadal budzą jednak olbrzymie emocje w Italii.

 

W styczniu odbył się w Rzymie wiec pod nazwą Family Day, zwołany przez środowiska katolickie w obronie tradycyjnej rodziny. Manifestacja zgromadziła w stolicy Włoch setki tysięcy osób. Hasłem wiecu były słowa: "Oddawanie rodziny na złom jest zabronione". Był to protest przeciwko projektowi ustawy legalizującej związki cywilne osób tej samej płci. Prace w parlamencie nad ustawą przygotowaną z inicjatywy rządu Matteo Renziego rozpoczęły się w lutym.

 

Projekt ustawy przewiduje uznanie prawne związków partnerskich osób homoseksualnych. Nie będą one jednak zrównane z małżeństwami. Przepisy mają regulować np. kwestie dziedziczenia. Ponadto w projekcie zawarte jest rozwiązanie określane po angielsku jako stepchild adoption, czyli możliwość adopcji dziecka partnera.

 

Oczekuje się, że prawo wejdzie w życie w ciągu dwóch miesięcy.

 

thelocal.it, Il Messaggero, PAP

pr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie