Drony MON tylko do obserwacji i rozpoznania

Polska
Drony MON tylko do obserwacji i rozpoznania
Polsat News

- Nasze powietrzne statki bezzałogowe są przystosowane do celów obserwacyjnych i rozpoznawczych - to odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na pytanie, czy resort mógłby wspomóc Fundację Wolna Syria udostępniając jej drona. Maszyna miałaby posłużyć do dostarczania drogą powietrzną odciętym od świata syryjskim cywilom m.in. leków.

Wolna Syria wymyśliła, że za pomocą dronów można dostarczać odciętej od pomocy humanitarnej ludności cywilnej potrzebne środki medyczne "ponad liniami podziału walczących stron".

 

- Wojsko przetestowałoby sprzęt, polski rząd zyskałby prestiż, a my moglibyśmy pomagać - powiedział polsatnews.pl Samer Masri, szef fundacji. Jego organizacja kilka dni temu zwróciła się do ministra obrony narodowej o udostępnienie bezzałogowego statku powietrznego polskiej konstrukcji.

 

Przez kilka najbliższych miesięcy fundacja będzie wspierać działalność szpitala w jordańskim mieście Irbid. Przy okazji mogłaby dostarczyć na tereny odcięte od działań organizacji humanitarnych, m.in. leki dla Syryjczyków. 

 

Choć MON oficjalnie nie odpowiedziało jeszcze Fundacji Wolna Syria, w mailu przesłanym polsatnews.pl napisało, że "powietrzne statki bezzałogowe są przystosowane do celów obserwacyjnych i rozpoznawczych", a nie - jak wnioskujemy z treści wiadomości - do transportowania pomocy humanitarnej.

 

polsatnews.pl

jak/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze