Do prokuratury wpłynęło doniesienie na Beatę Szydło

Polska
Do prokuratury wpłynęło doniesienie na Beatę Szydło
PAP/Radek Pietruszka

Do prokuratury Okręgowej w Gliwicach wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premier Beatę Szydło. Chodzi o odmowę publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Zawiadomienie otrzymała także warszawska prokuratura od dwóch mieszkańców stolicy.

Zawiadomienie złożył jeden z mieszkańców Gliwic. Oprócz premier dotyczy ono między innymi szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Beaty Kempy i prezesa Rządowego Centrum Legislacji - Jolanty Rusinek.

 

Sprawa została przekazana, z uwagi na właściwość miejsca ewentualnego popełnienia przestępstwa, Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

 

Zawiadomienie złożyło także dwóch mieszkańców Warszawy. One jednak, w przeciwieństwie do zawiadomienia złożonego przez mieszkańca Gliwic, dotyczą wyłącznie premier Beaty Szydło. O tym, czy wszcząć śledztwo, prokuratura zdecyduje po zapoznaniu się z pismami.

 

9 marca Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przyjęta przez Sejm ustawa autorstwa PIS dotycząca Trybunału Konstytucyjnego jest niekonstytucyjna. Publikacji wyroku odmówił rząd. Zdaniem Beaty Szydło, komunikat Trybunału nie spełnia warunków ustawowych. 

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze