18 banków dołączyło do programu "Rodzina 500 +". To "największa polska inwestycja"

Polska
18 banków dołączyło do programu "Rodzina 500 +". To "największa polska inwestycja"
PAP/Radek Pietruszka

18 banków podpisało we wtorek list intencyjny, w którym zadeklarowały wolę współdziałania w zakresie składania wniosków o świadczenia z programu "Rodzina 500 +". - Łączymy świat biznesu, gospodarki z problemami społecznymi - powiedziała premier Beata Szydło przed podpisaniem listu.

18 banków podpisało we wtorek list intencyjny, w którym zadeklarowały wolę współdziałania w zakresie składania wniosków o świadczenia z programu "Rodzina 500 plus. Łączymy świat biznesu, gospodarki z problemami społecznymi - powiedziała premier Beata Szydło przed podpisaniem listu.

 

- Do najważniejszego programu polskiego rządu dołączają przedstawiciele instytucji finansowych świata biznesu. Czyli łączymy to, co powinno dziać się zawsze w takich sytuacjach i okolicznościach - łączymy świat biznesu, finansów, gospodarki z problemami społecznymi - mówiła premier.

 

"Największa polska inwestycja"

 

Premier Beata Szydło podkreśliła, że program "Rodzina 500 +" jest wielkim wyzwaniem.

 

 - Ale też odkąd rząd go przyjął, mam wrażenie, że przyjaciół Rodziny 500 + jest coraz więcej, w różnych obszarach, w różnych środowiskach. Pojawiają się nowe inicjatywy, nowe pomysły. I dobrze, o to chodziło, żeby pokazać, że ważna jest rodzina - dodała.

 

Zaznaczyła, że inwestycja w dzieci, w rodzinę to "największa polska inwestycja".

 

- Dzieci to nie koszt, to inwestycja w przyszłość nas wszystkich, w przyszłość rozwoju nas wszystkich - powiedziała premier.

 

"Deklaracja woli współdziałania"

 

Zgodnie z programem rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami) - również na pierwsze. Program ruszyć ma 1 kwietnia. Od tego dnia będzie można składać w nioski. Jednym z kanałów, za pomocą których będzie to można zrobić, będzie bankowość elektroniczna.

 

Podpisane we wtorek list jest "deklaracją woli współdziałania w zakresie składania w postaci elektronicznej wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz załączników do tych wniosków".

 

W ubiegłym tygodniu zostało podp  isane porozumienie pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a pierwszym bankiem - PKO BP w zakresie współpracy przy realizacji rządowego programu i rozpoczęły się intensywne testy tego sposobu składnia wniosków o świadczenie.

 

Program jest otwarty dla wszystkich banków, które spełnią określone wymogi bezpieczeństwa; chodzi o względy bezpieczeństwa związane z uwiarygodnieniem tożsamości danej osoby.

 

PAP/Polsat News

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie