Kierwiński: jeśli premier nie opublikuje wyroku TK, to czeka ją Trybunał Stanu

Polska

- Dopóki premier Szydło nie opublikuje wyroku TK, to spotkanie przedstawicieli klubów parlamentarnych, organizowane przez marszałka Sejmu, będzie tylko czystym PR-owym gestem - powiedział w "Nowym Dniu z Polsat News" Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. Dodał, że PO pojawi się na tym spotkaniu.

Kierwiński zastrzegł jednak, że zamiast tych spotkań, wolałby, aby premier Szydło, marszałek Kuchciński i prezes Kaczyński "poszli po rozum do głowy i przestali łamać konstytucję".

 

Poseł jest przekonany, że jeśli premier nie opublikuje wyroku TK, to czeka ją Trybunał Stanu. - To, że wysłała opinię Komisji Weneckiej do Sejmu pokazuje, jak premier ucieka przed Trybunałem Stanu w przyszłości. Nie zmienia to faktu, że ustawowy obowiązek publikacji wyroku TK spoczywa na polskim rządzie i od tego obowiązku premier nie ucieknie - stwierdził polityk Platformy Obywatelskiej.

 

Jego zdaniem rozwiązanie sporu o Trybunał jest proste. - Trzeba przestrzegać konstytucji, opublikować ostatni wyrok TK i zaprzysiąc jego trzech legalnie wybranych sędziów - wyliczył.  

 

Poseł mówił również o wniosku PO o wotum nieufności dla szefa MSW Mariusza Błaszczaka. - To minister, który jest symbolem nieudolności tego rządu, który sparaliżował policję, bo kolejny tydzień jesteśmy bez komendanta głównego. On jest najsłabszym ministrem tego rządu, choć konkurencję ma silną - stwierdził w rozmowie z Joanną Górską.

 

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie