Indian Wells: Radwańska oddała rywalce tylko trzy gemy

PAP/EPA/John G. Mabanglo

Agnieszka Radwańska pokonała Rumunkę Monicę Niculescu 6:2, 6:1 i awansowała do 1/8 finału prestiżowego turnieju w amerykańskim Indian Wells. Polka jest rozstawiona w imprezie z numerem trzecim, a rywalka grała z "32".

Wcześniej Radwańska, która dwa lata temu dotarła w Indian Wells do finału, a przed rokiem odpadła w 3. rundzie, wygrała ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą 6:3, 3:6, 7:5.

O ćwierćfinał powalczy ze zwyciężczynią meczu między Serbką Jeleną Jankovic (nr 19.) a reprezentantką gospodarzy CoCo Vandeweghe.

Pierwszy set pojedynku z Niculescu rozpoczął się po myśli 27-letniej zawodniczki pochodzącej z Krakowa. Prowadziła 3:0, ale szybko zrobiło się 3:2 i Rumunka miała szansę na wyrównanie. Przegrała jednak po raz drugi gema przy własnym podaniu i do końca seta dominowała Polka.

W drugiej partii Radwańska wygrywała gem za gemem. Najdłuższy był czwarty, w którym aż pięciokrotnie zanotowano równowagę. Z kolei w pierwszym i piątym trzecia rakieta świata nie oddała rywalce choćby punktu.

Zakończyła spotkanie po 88 minutach gry, przy trzecim meczbolu. Odniosła tym samym trzecie zwycięstwo w czwartym meczu z Niculescu.