Czy opinia Komisji Weneckiej pomoże w rozwiązaniu sporu o TK - prof. Tomasz Nałęcz w programie "Gość Wydarzeń" o 19:15

Polska
Czy opinia Komisji Weneckiej pomoże w rozwiązaniu sporu o TK - prof. Tomasz Nałęcz w programie "Gość Wydarzeń" o 19:15
Polsat News

Rząd, mimo rekomendacji Komisji Weneckiej, nie zamierza opublikować ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego na temat nowelizacji ustawy TK autorstwa PiS. O możliwe skutki tej decyzji oraz o szanse na polityczny kompromis ws. Trybunału, Joanna Wrześniewska-Sieger zapyta prof. Tomasza Nałęcza, byłego doradcę prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Komisja Wenecka ogłosiła w piątek opinię na temat nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym oraz o zmianach zachodzących w naszym kraju. Wezwała Polskę do publikowania wyroków TK, w tym orzeczenia z 9 marca. Według Komisji, zarówno poprzedni, jak i obecny Sejm, podjęły niekonstytucyjne działania dotyczące Trybunału, a do rozwiązania kryzysu potrzebne są wszystkie siły polityczne w Polsce.

 

W sobotę rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że premier Beata Szydło postanowiła przekazać opinię Komisji Weneckiej marszałkowi Sejmu. Dodał, że prace nad ostatecznym stanowiskiem Polski powinny podjąć wszystkie kluby parlamentarne. Podtrzymał także zdanie rządu o nieopublikowaniu stanowiska niektórych sędziów TK.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Joanna Wrześniewska-Sieger przedstawi je w programie.

red
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie