Polsat ma swoją gwiazdkę Michelin. Stacja doceniona za rozwój kultury kulinarnej w Polsce

Kultura
Polsat ma swoją gwiazdkę Michelin. Stacja doceniona za rozwój kultury kulinarnej w Polsce
Polsat News

Od kilkudziesięciu lat rekomendują restauracje do gwiazdek słynnego przewodnika Michelin. Teraz przyznali nagrodę Telewizji Polsat. Wyjątkową, bo wcześniej nie dostała jej żadna stacja telewizyjna w Polsce. Międzynarodowa Akademia Gastronomiczna doceniła wkład programów Polsatu w rozwój kultury kulinarnej w Polsce.

Nagrody Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej przyznawane są co roku dla wybitnych jednostek i instytucji, które wyróżniają się na obszarze danego kraju międzynarodowym poziomem.

 

- Telewizja Polsat jest jedyną telewizją wyróżnioną w Polsce. Zgodnie z decyzją jurorów, jest to najlepszy pomysł i produkt oraz w sposób najbardziej profesjonalny dopracowane kanały o tematyce kulinarnej - mówił Maciej Dobrzyniecki, członek zarządu Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej.

 

Świetny czas dla polskiej gastronomii

 

Nagrodę w imieniu stacji odebrał prowadzący Hell's Kitchen i juror programu Top Chef Wojciech Modest Amaro. - Jest to świetny czas dla polskiej gastronomii. Media, które udzielają się w tej edukacji, propagują naszych kucharzy i wszystko to, co robimy poprzez programy kulinarne – powiedział szef kuchni.

 

Dodał, że ma to ogromne przełożenie na to, jak nasza gastronomia się rozwija i w jakim kierunku podąża.

 

Polsat News

 

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie