Jak odbić zakładników w wieżowcu? Tak ćwiczyła policja

Polska

Pokonywanie przeszkód w wielopiętrowym budynku, odbijanie i ewakuacja zakładników - to tylko część z zadań, które trenowały służby siłowe podczas kilkudniowych ćwiczeń. Wszystko po to, by przygotować się do ewentualnych zagrożeń terrorystycznych podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO.

Kilkudniowe ćwiczenia zorganizowała sekcja realizacji i zabezpieczenia warszawskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Głównym celem było skoordynowanie i zgranie pracy różnych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.


Ćwiczono przede wszystkim wejścia siłowe do pomieszczeń, odbijanie zakładników, ich ewakuację i pomoc przedmedyczną w przypadku zranień funkcjonariuszy biorących udział w akcji.


W wydarzeniu brali udział policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji i jednostek antyterrorystycznych komend wojewódzkich. Towarzyszyły im jednostki realizacyjne Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, ABW i Ministerstwa Finansów.

 

 

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie