Przejęto 20 ton tzw. płynnej pigułki gwałtu. Substancja była rozprowadzana po całej Polsce

Polska

Służba Celna przy współpracy z holenderską policją uderzyła w międzynarodową grupę przestępczą rozprowadzającą GBL, tzw. płynną pigułkę gwałtu. - Sytuacja jest dynamiczna. Na tę chwilę wiemy o zabezpieczeniu 20 ton narkotyku. Można było z niego wyprodukować aż 9 mln porcji - powiedział Michał Szadokierski, rzecznik prasowy Izby Celnej w Szczecinie.

Już 2 mililitry narkotyku powodują, że człowiek po 5 minutach traci przytomność. Jest przede wszystkim wykorzystywany jako pigułka gwałtu, ale przestępcy używają go również do usypiania osób do handlu organami.

 

W Szczecinie przy Tamie Pomorzańskiej funkcjonariusze zabezpieczyli magazyn, do którego drogą morską trafiały 200 litrowe beczki z narkotykiem. Następnie były rozlewane na mniejsze porcje i rozprowadzane po całej Polsce. GBL wysyłano także za granicę. Na miejscu zatrzymano dwie osoby.

 

- To skoordynowana akcja, którą realizuje pięć izb celnych: w Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Opolu i Gdyni oraz policja w Holandii - powiedział nam Michał Szadokierski, rzecznik prasowy Izby Celnej w Szczecinie.

 

Na terenie samego województwa zachodniopomorskiego funkcjonariusze weszli do czterech miejsc. Oprócz narkotyku, zabezpieczyli również dokumenty.

 

ml/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie