Największy wycieczkowiec świata wypłynął w morze

Technologie
Największy wycieczkowiec świata wypłynął w morze
Twitter/Royal Caribbean Blog

Tysiące ludzi pojawiało się w czwartek wieczorem we francuskim porcie Saint-Nazaire, aby podziwiać Harmony of the Seas - największy wycieczkowiec świata. Okręt wart ponad 4 mld zł wybudowany został na zlecenie firmy Royal Caribbean International. Chociaż na statku nie ma jeszcze ani jednego pasażera, do jego obsługi pokładowej już niezbędnych jest 500 osób załogi.

Harmony of the Seas ma 362 metry długości - o 50 metrów więcej niż wieża Eiffla wysokości - i szesnaście poziomów. Na pokład może zabrać w sumie 8 tysięcy pasażerów.

 

 

W czwartek statek został zwodowany przy pomocy aż sześciu holowników. Aby bezpiecznie wyprowadzić go na pełne morze, kapitanowi pomagało trzech pilotów, którzy w tym celu od roku ćwiczyli na specjalnym symulatorze.

 

 

Statek swoją stałą bazę będzie miał w Barcelonie skąd będzie wyruszał w rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym zawijając w celach turystycznych do różnych portów.

 

 

Jak większość tego typu jednostek Harmony of the Seas jest pływającym parkiem atrakcji dla pasażerów. Na jego pokładzie znajdują się m.in. liczne restauracje, sklepy, ścianki wspinaczkowe, baseny przystosowane do pływania na surfingu oraz lodowisko.

 

polsatnews.pl, bbc.com

po/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!