Szefowa radiowej "Trójki" podała się do dymisji

Polska
Szefowa radiowej "Trójki" podała się do dymisji
Polsat News

Szefowa Programu Trzeciego Polskiego Radia Paulina Stolarek-Marat podała się w czwartek do dymisji. Jej rezygnację potwierdziła dyrektor radiowej Agencji Promocji Iwona Kostka-Kwiatkowska.

Paulina Stolarek-Marat objęła fotel dyrektora Programu Trzeciego 4 lutego. Powody jej odejścia nie są znane. Trwa zebranie zespołu Trójki z zarządem Polskiego Radia.

 

Dyrektor radiowej Agencji Promocji poinformowała, że nie zna powodu dymisji szefowej radiowej "Trójki" i nie będzie jej komentować.

 

"Kule lecą z obu stron"

 

Głos zabrała jednak sama Paulina Stolarek-Marat wydając po rezygnacji oświadczenie.

 

"Chciałam Trójki niesłużącej partykularnym bądź politycznym celom, rozwijającej się w nawiązaniu do jej najlepszych, twórczych tradycji. Nie udało się. Zapewne wykazałam się naiwnością. Okazało się, że jestem na szczycie barykady, a kule lecą z obu stron" - napisała w oświadczeniu Stolarek-Marat.

 

Dodała w nim, że: "Nie mogąc realizować zamierzeń programowych, ani swobodnie budować zespołu, nie miałam innego wyjścia jak zrezygnować, co ze smutkiem dzisiaj zrobiłam".

 

W latach 1990-2000 pracowała w Radiu Zet - była m.in. sekretarzem redakcji i szefową działu informacji oraz redaktor naczelną rozgłośni. Od końca 2003 roku była zastępcą a potem redaktorem naczelnym miesięcznika "Marie Claire" (HFMC Polska). Stanowisko to zajmowała do zamknięcia magazynu pod koniec 2005 roku. Później trafiła do miesięcznika "Voyage" (Marquard Media Polska) - początkowo pracowała jako wicenaczelna, a od stycznia 2007 roku była redaktor naczelną. Tytułem kierowała do drugiej połowy 2013 roku. Ostatnio współpracowała m.in. z miesięcznikiem "Art & Business".

 

PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie