Modelka oskarża agencję Donalda Trumpa

Świat
Modelka oskarża agencję Donalda Trumpa
Flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Alexia Palmer, modelka z Jamajki, oskarżyła agencję republikańskiego kandydata na prezydenta USA, Trump Model Management, o niewywiązanie się z umowy i naruszenie prawa imigracyjnego. Agencja w 2011 roku miała stać się niejako sponsorem przyjazdu 17-letniej wówczas Alexii. W formularzu wizowym obiecano jej zarobki w wysokości 75 tys. dol. rocznie. A u Trumpa zarobiła niecałe 4 tysiące.

Alexia Palmer swój pozew złożyła w 2014 roku, po trzech latach pobytu w USA i współpracy z Trump Model Management, jednak sprawa do tej pory nie została rozstrzygnięta. Modelka w sądzie chce walczyć o 225 tys. dolarów, bo jej zdaniem firma Trumpa "świadomie wprowadzała (ją - przyp. red.) w błąd" i "łamała amerykańskie przepisy imigracyjne i prawa pracy".

 

Z dokumentów złożonych przez nią w pozwie wynika, że przez trzy lata pracy Palmer dostała 3880 dolarów wynagrodzenia, a gdyby agencja wywiązywała się z obiecanych wcześniej postanowień, zarobiłaby właśnie 225 tysięcy.

 

 

Naresh Gehi, prawnik Alexii Palmer, podkreślił, że firma Donalda Trumpa obiecała jego klientce życie w przepychu, jednak obietnice się nigdy nie zmaterializowały. - Spółka złożyła wymagany przez rząd wniosek wizowy, w którym obiecała konkretne pieniądze. Wypłacenie pełnej kwoty jest ich obowiązkiem - dodał.

 

Prawnicy Donalda Trumpa pozew jamajskiej modelki nazwali "niepoważnym" i "bezpodstawnym". Twierdzą, że Alexia Palmer przepracowała ledwie 10 dni w ciągu trzech lat.

 

Sąd rejonowy dla południowego dystryktu Nowego Jorku do końca marca podejmie decyzję, czy sprawę będzie rozstrzygać.

 

Amerykańskie media zwracają jednak uwagę na to, że historia Alexii Palmer może przyczynić się do dyskusji na temat praktyk stosowanych w firmach Donalda Trumpa.

 

Reuters

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie