Jakie będą działania opozycji po odmowie przez rząd publikacji orzeczenia Trybunału ws. nowelizacji ustawy o TK

Polska
Jakie będą działania opozycji po odmowie przez rząd publikacji orzeczenia Trybunału ws. nowelizacji ustawy o TK
Polsat News

Rząd zapowiedział, że nie opublikuje orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, stwierdzającego, że nowelizacja ustawy o TK autorstwa PiS jest niezgodna z konstytucyjną zasadą poprawnej legislacji. Jakie działania planuje teraz największa opozycyjna partia? Szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę w programie „Gość Wydarzeń” o 19:15 w Polsat News zapyta o to Dorota Gawryluk.

- Komunikat TK nie spełnia przesłanek ustawowych, by być uznanym za wyrok. Nie możemy tego komunikatu opublikować – powiedział w środę po ogłoszeniu orzeczenia Trybunału rzecznik rządu Rafał Bochenek.


O odmowie publikacji wyroku przez rząd z szefem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną porozmawia Dorota Gawryluk.


Gościem Joanny Wrześniewskiej-Sieger w programie "Wydarzenia" o 22:00 będzie z kolei wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Byłego ministra sprawiedliwości prowadząca zapyta także o opinię Komisji Weneckiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego oraz raport BOR po wypadku prezydenckiej limuzyny.

 

Jeżeli masz pytania do gości programów, zadaj je w komentarzu pod tekstem lub skorzystaj z platformy kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj.

prz/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze