W Wietnamie urodziły się bliźniaki, które mają dwóch ojców

Świat
W Wietnamie urodziły się bliźniaki, które mają dwóch ojców
Pixabay/Vitamin

W Wietnamie urodziły się bliźniaki dwujajowe, które mają dwóch ojców. Informację przekazał genetyk, który potwierdził to w badaniach. Odmówił jednak podania bliższych szczegółów.

Prof. Le Dinh Luong z Wietnamskiego Towarzystwa Genetycznego powiedział, że ekspertyza genetyczna nie pozostawia wątpliwości, że bliźniaki spłodzili dwaj mężczyźni. Rodzina zwróciła na to uwagę już po ich narodzinach, gdy zauważono, że z wyglądu są dość odmienne.

 

- To bardzo rzadki przypadek. Oficjalnie znanych jest jedynie 10 par bliźniaków, którzy mają dwóch ojców. Oczywiście, takich przypadków może być na świecie więcej, ale nie zostały one ujawnione - powiedział Prof. Luong.

 

Do poczęcia bliźniąt, które mają różnych ojców, dochodzi wtedy, gdy w czasie jednego cyklu zostanie wytworzonych więcej komórek jajowych, z których dwie zostaną zapłodnione podczas oddzielnych kontaktów seksualnych, do których doszło w krótkim odstępie czasu. Zdarza się również, że gotowe do zapłodnienia jajeczka powstają w dwóch kolejnych owulacjach szybko po sobie następujących.

 

W 2015 r. w New Jersey urodziły się bliźniaczki płci żeńskiej, które mają dwóch ojców. W 2010 r. przyszło na świat dwóch przyrodnich braci bliźniaków w Turcji.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie