Prezes PKP Intercity złożył rezygnację

Biznes
Prezes PKP Intercity złożył rezygnację
PKP Intercity

Prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz oraz Magdalena Zajączkowska-Ejsymont, członek zarządu ds. finansowych, złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji. W przesłanym mediom oświadczeniu o rezygnacji nie wyjaśnili powodów podjętej decyzji. W zarządzie spółki został Piotr Rybotycki, odpowiedzialny za sprawy operacyjne.

"Dzisiaj kończymy naszą współpracę z PKP Intercity. Okres ostatnich kilkunastu miesięcy w spółce, a więc okres, w którym mieliśmy ogromną przyjemność sprawować funkcję w zarządzie spółki, był czasem zmian w PKP Intercity. Wierzymy, że był to czas przełomu w historii spółki" - napisali w przesłanym mediom oświadczeniu Jacek Leonkiewicz i Magdalena Zajączkowska-Ejsymont.

 

"Zmierzyli się z wieloma wyzwaniami"


Jak wskazali, gdy przychodzili do spółki z początkiem 2015 r., musieli "zmierzyć się z wieloma wyzwaniami".


"Najważniejszym jednak osiągnięciem jest powrót pasażerów do PKP Intercity. W 2015 r. przewieźliśmy ponad 31 mln pasażerów, co było wynikiem o ponad 5,5 mln lepszym niż w 2014 r. (...) Wierzymy, że zrealizowane działania będą miały pozytywne przełożenie na kolejne lata funkcjonowania PKP Intercity" - podkreślili.

 

"Mamy świadomość, że w Spółce jest jeszcze wiele projektów, które trzeba zrealizować. Zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele jeszcze pracy trzeba włożyć w to, aby PKP Intercity trwale kojarzyła się z solidnością i wysoką jakością usług" - napisali autorzy dokumentu dodając, że firma jest obecnie w dobrej kondycji finansowej.

 

Nie wyjaśnili powodu złożenia rezygnacji.

 

PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie