Powstaną dwie kolejne części nowego "Pitbulla" Patryka Vegi

Kultura
Powstaną dwie kolejne części nowego "Pitbulla" Patryka Vegi
Polsat News

Nowy "Pitbull" Patryka Vegi będzie trylogią. Reżyser zapowiada dwie kolejne części kinowego filmu, zdjęcia do obu ruszyć mają na początku maja - poinformowano w środę. Część pierwsza, "Pitbull. Nowe porządki", przyciągnęła przed ekrany prawie 1,3 mln widzów.

- Będzie to absolutnie wyjątkowe spojrzenie na gatunek policyjny, na które nikt w Polsce jeszcze się nie odważył - zapowiedział reżyser.


- Fanom "Pitbulla" i tym razem gwarantujemy opartą w 100 proc. na dokumentacji znakomitą rozrywkę, pełną napięcia połączonego z (...) poczuciem humoru - obiecuje Vega.


Zdjęcia do dwóch nowych filmów ruszyć mają 5 maja.


Kinowy hit


"Pitbull. Nowe porządki" trafił na ekrany na początku roku. Od premiery 22 stycznia do 6 marca obejrzało go w kinach ponad 1,276 mln widzów - poinformował dystrybutor, firma Vue Movie Distribution.


Film w reżyserii i na podstawie scenariusza Vegi, z Bogusławem Lindą, Piotrem Stramowskim, Andrzejem Grabowskim i Mają Ostaszewską w obsadzie, jest kontynuacją - nie bezpośrednią, bo niektóre postaci powracają, ale główni bohaterowie są nowi - serialu Vegi "Pitbull", emitowanego w latach 2005-2008 w TVP.


"W oczekiwaniu na rozpoczęcie zdjęć do dwóch nowych filmów producenci informują, że »Pitbull. Nowe porządki« zyskuje kolejnych widzów w Polsce i kontynuuje swoje zagraniczne tournee. Na uroczystej premierze filmu w Stanach Zjednoczonych, w Pickwick Theatre w Chicago, sala była wypełniona po brzegi, a bilety zostały wyprzedane na najbliższy tydzień" - poinformował w środę dystrybutor. Poza Chicago film można obejrzeć w kinach w Nowym Jorku.


"Majami" rozpracowuje gangsterów


Głównym bohaterem filmu jest niepokorny policjant Dariusz Wolkowski, pseud. "Majami", którego gra Stramowski. Akcja toczy się kilka lat po akcji serialu. "Majami" trafia do komendy na Mokotowie i zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów. Jego droga przecina się z działaniami bohaterów dawnego "Pitbulla": Gebelsa, Igora i Barszczyka. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje Grupę Mokotowską, zajmując się tematem odpowiedzialnego za porwania i zabójstwa "Gangu obcinaczy palców". Policjanci zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w kraju i że jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie