Książęca para na lodzie. 5-gwiazdkowy hotel odmówił im noclegu

Świat
Książęca para na lodzie. 5-gwiazdkowy hotel odmówił im noclegu
PAP/EPA

William i Kate, książę i księżna Cambridge, nie będą mogli skorzystać z usług Le Hôtel Marotte w miejscowości Amiens we Francji. Obsługa hotelu, który w wybranym terminie ma już pełne obłożenie, uznała, że nieetyczne byłoby odwołanie rezerwacji zrobionej przed kilkoma miesiącami przez innych gości tylko po to, by podjąć pretendenta do brytyjskiego tronu i jego małżonkę.

- Nie możemy powiedzieć ludziom, którzy zrobili rezerwację przed miesiącami i już zapłacili za noclegi, "przepraszamy, ale brytyjska rodzina królewska przyjeżdża" - stwierdził Oliver Walti, menedżer hotelu.

 

Sprawa dotyczy dwudniowego pobytu na przełomie czerwca i lipca. Książęca para będzie wtedy reprezentowała Wielką Brytanię w czasie uroczystości w setną rocznicę bitwy pod Sommą, czyli największej bitwy I Wojny Światowej.

 

Nie pomogły zabiegi ministerstwa

 

Le Hôtel Marotte jest jedynym pięciogwiazdkowym hotelem w okolicy, dlatego francuskie ministerstwo spraw zagranicznych, odpowiedzialne za ugoszczenie księżnej Kate i księcia Williama, w styczniu skontaktowało się z dyrekcją hotelu i spytało o możliwości noclegowe. - Musieliśmy odmówić - przyznał.

 

Odmowa hotelu Marotte najwyraźniej jednak nie zniechęciła książęcej pary do wypoczynku we Francji. Księżna Kate, książe William i dwójka ich dzieci - Charlotte oraz George - cieszą się obecnie zimą w kurorcie Courchevel.

 

 

The Independent

jak/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie