Jest nowe logo Polskiej Agencji Kosmicznej. Nie ujawniono ceny i autora

Polska
Jest nowe logo Polskiej Agencji Kosmicznej. Nie ujawniono ceny i autora
Polska Agencja Kosmiczna

Polska Agencja Kosmiczna pochwaliła się nowym logo, ale nie ujawniła ani autora projektu, ani ile za płaciła za jego stworzenie. Logo zaprezentowane przez Agencję na jej profilu na Facebooku spotkało się z falą krytyki i natychmiast pojawiły się prześmiewcze przeróbki oficjalnego logotypu.

Nowy logotyp zastał zaprezentowany w środę na fejsbukowym profilu Polskiej Agencji Kosmicznej. Przedstawia niebieski trójkąt z kołem w barwach narodowej flagi wewnątrz niego oraz niebieskim kołem na zewnątrz. 

 

www.polsa.gov.pl

Opublikowany przez POLSA - Polska Agencja Kosmiczna na 9 marca 2016

 

Nie wiadomo, kto jest autorem logotypu, Agencja nie ujawnia również, ile zapłaciła za jego przygotowanie.


Polska Agencja Kosmiczna w ubiegłym roku ogłosiła konkurs na logo, na który wpłynęło 400 prac. Zwycięzca miał otrzymać 10 tys. zł.  Jednak 6 listopada PAK poinformowała, że "komisja konkursowa uznała, iż żadna z prac nie spełniła wymogów estetycznych". Wśród zgłoszonych wówczas prac, zarówno przez osoby indywidualne jak i agencje, znalazło się sporo plagiatów.


Nowe logo zaprezentowane przez Agencję nie wzbudziło jednak entuzjazmu wśród fanów jej profilu na Facebooku. Trudno wśród krytycznych komentarzy odnaleźć jakieś pozytywne oceny. Pojawiło się także mnóstwo prześmiewczych przeróbek.

 

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie