Rodziny pasażerów zaginionego lotu boeinga linii Malaysia Airlines złożyły pozew

Świat
Rodziny pasażerów zaginionego lotu boeinga linii Malaysia Airlines złożyły pozew
PAP/EPA/Fazry Ismail

Rodziny 12 chińskich pasażerów malezyjskiego boeinga, który zaginął dwa lata temu w czasie lotu, złożyli w poniedziałek pozwy w sądzie w Pekinie przeciwko przewoźnikowi - towarzystwu Malaysia Airlines.

Krewni zdecydowali się na to w przeddzień drugiej rocznicy zaginięcia maszyny i upłynięcia terminu, w którym zgodnie z prawem mogli złożyć pozew. Pozew złożony w sądzie, rozstrzygającym w sprawach transportowych, jest skierowany przeciwko Malaysia Airlines, a także koncernowi Boeing, producentowi silników firmie Rolls-Royce oraz towarzystwom ubezpieczeniowym.

 

Prawnik reprezentujący grupę rodzin Zhang Qihuai powiedział, że głównym celem pozywających jest "ustalenie przyczyny katastrofy i wskazanie winnych". Sąd ma zdecydować, czy i ewentualnie kiedy zajmie się tą sprawą.

 

Tajemnicze zaginięcie boeinga

 

Boeing 777 linii Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie, głównie Chińczykami, zaginął 8 marca 2014 roku podczas lotu, oznaczonego MH370, z Kuala Lumpur do Pekinu. Eksperci przypuszczają, że maszyna spadła do Oceanu Indyjskiego, prawdopodobnie na zachód od Australii, gdy skończyło się paliwo.

 

Lot MH370 linii Malaysia Airlines to jedna z największych zagadek w dziejach lotnictwa. Samolot zniknął z radarów niedługo po starcie. Dane satelitarne wskazują, że zmienił kurs i leciał na południe.

 

PAP

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze