Pijany kierowca proponował policjantom 100 tys. zł łapówki. Pieniądze miał przy sobie

Polska
Pijany kierowca proponował policjantom 100 tys. zł łapówki. Pieniądze miał przy sobie
KMP w Gdańsku

Prawie 2 promile alkoholu miał kierujący audi Q7 kierowca zatrzymany przez policjantów z Suchanina (woj.pomorskie). W zamian za wypuszczenie proponował funkcjonariuszom w 100 tys. zł w gotówce, które miał przy sobie. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Zgłoszenie policjanci otrzymali telefonicznie od pracownika stacji benzynowej. Powiedział on, że właśnie ze stacji wyjeżdża mężczyzna, od którego wyczuł alkohol. Policjanci od razu ruszyli w pościg za kierującym audi Q7.

 

Szybko zatrzymali poszukiwane auto i sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Alkomat wykazał u 44-letniego mężczyzny prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W dodatku nie posiadał on przy sobie prawa jazdy. Policjanci sprawdzili, że mężczyźnie cofnięto uprawnienia do kierowania, a poza tym, obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia auta do 2017 roku.

 

Zatrzymany kilkukrotnie proponował mundurowym ponad 100 tys. zł., które miał przy sobie w różnych walutach, w zamian za puszczenie go wolno.

 

Policjanci od razu zatrzymali 44-latka i przewieźli do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty.

 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, a za złamanie zakazu sądowego do lat 3. Z kolei za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi do 8 lat za kratami.

 

polsatnews.pl

 

ptw/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie