Zamknięta część autostrady A4. Śledczy wznowili pracę

Polska
Zamknięta część autostrady A4. Śledczy wznowili pracę
Polsat News

Policja zamknęła fragment autostrady A4 w stronę Wrocławia między węzłami Brzeg i Opole Zachód. Ma być nieprzejezdna do ok. godz. 11. Śledczy kolejny raz będą sprawdzać okoliczności wypadku z udziałem samochodu prezydenta Andrzeja Dudy, do którego doszło w piątek na wysokości Lewina Brzeskiego.

W piątek prezydent Andrzej Duda jechał autostradą A4 z Karpacza. W okolicach Lewina Brzeskiego k. Opola pękła tylna opona w samochodzie, którym podróżował prezydent. Kierowcy BOR-u udało się uniknąć zderzenia z innymi autami i z barierą ochronną. Limuzyna zjechała na pobocze. Andrzejowi Dudzie nic się nie stało. Natychmiast przesiadł się do innego samochodu z prezydenckiej kolumny.


Prokuratura Okręgowa w Opolu wszczęła w sobotę śledztwo w sprawie piątkowego incydentu na autostradzie A4. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Lidia Sieradzka poinformowała, że na razie nikomu nie postawiono zarzutów, bo postępowanie prowadzone jest "w sprawie". Śledztwo dotyczy nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.


Kontrolę floty samochodów resortu obrony oraz Dowództwa Sił Zbrojnych zapowiedział natomiast szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek.

 

PAP

 

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze