Miś Uszatek zadebiutuje na wielkim ekranie

Kultura
Miś Uszatek zadebiutuje na wielkim ekranie
Polsat News, mat. prasowe

Kultowy bohater kreskówek sprzed 30 lat zadebiutuje w kinach w nowej odsłonie. Prace nad filmem animowanym potrwają trzy lata, ale już został zaprezentowany krótki zwiastun. To będzie Uszatek nowoczesny i trafiający w gusta współczesnych dzieci - zapowiadają twórcy.

Prace nad nowym Uszatkiem nie przychodzą producentom łatwo. - Musieliśmy sami ze sobą walczyć, bo w nas jest stary miś. I musieliśmy zrozumieć jedno, co nam zajęło dużo czasu, że nie robimy misia dla siebie - powiedział Andrzej Papis.

 

- To nie może być ten nasz stary dobry miś sprzed 30-40 lat. To musi być miś dla naszych dzieci, którego one rozumieją, który jest na miarę naszych czasów - dodał Papis.

 

Czesław Mozil zapowiedział, że nowy Uszatek będzie uczył tolerancji. - Na pewno coś, co będzie się przewijało przez całą fabułę, to jest na pewno coś, co jest bardzo ważne w naszej współczesnej Polsce - tolerancja. Miś Uszatek, jest miejsce dla niego, mimo że nie jest do końca perfekcyjny, nie jest doskonały, ale za to żyje wśród nas, kocha i potrzebuje być kochany - stwierdził.

 

Scenariusz do nowego filmu stworzył Piotr Jasek. Reżyserią zajął się Grzegorz Jonkajtys - na co dzień pracujący w Industrial Light & Magic, studiu w San Francisco założonym przez George'a Lucasa.

 

Głosu Uszatkowi użycza Maciej Stuhr, a Zajączkowi Czesław Mozil.

 

Legendarna dobranocka

 

Misia Uszatka stworzył w 1957 roku Czesław Janczarski. Bohater dzieci czasów PRL zadebiutował w gazecie "Miś". Janczarski pisał, a ilustratorem był Zbigniew Rychlicki.

 

Serial animowany był emitowany w latach 1975-87. Produkcja łódzkiego Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for była hitem. W sumie wyprodukowano 104 odcinki pod tytułem "Przygody Misia Uszatka" i 4 odcinki "Nowych przygód Misia Uszatka".

 

Serial sprzedano wielu zagranicznym stacjom. Misia Uszatka poznały m.in. dzieci w Słowenii, Finlandii, Japonii, Macedonii, Holandii czy w Katalonii.

 

Cały zwiastun kinowego Misia Uszatka:

 

 

Polsat News

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie