Katarzyna Pawłowska zdobyła złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie torowym

Sport
Katarzyna Pawłowska zdobyła złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie torowym
PAP/EPA/Facundo Arrizabalaga

Pawłowska wygrała wyścig punktowy podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Londynie. To jej trzeci złoty medal w karierze. Poprzednio triumfowała dwukrotnie w wyścigu scratch w 2012 i 2013 roku.

W sobotę zawodniczka holenderskiej grupy zawodowej Boels-Dolmans o punkt wyprzedziła dwie rywalki: Kanadyjkę Jasmin Glaesser oraz Kubankę Arlenis Sierrę.

 

Wyścig punktowy nie jest konkurencją olimpijską, ale 26-letnia kolarka z wielkopolskich Przygodzic wywalczyła w piątek w Londynie razem z koleżankami kwalifikację do Rio w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie.

 

Po raz pierwszy w historii torowych mistrzostw świata polska ekipa zdobyła więcej niż jeden medal. W środę po srebro sięgnęła Małgorzata Wojtyra w wyścigu na 3 km na dochodzenie.

 

Zieliński z szansą na 3. miejsce

 

w sobotę wieczorem walczyć o brązowy medal w sprincie walczyć będzie Damian Zieliński. W półfinale przegrał z mistrzem olimpijskim Brytyjczykiem Jasonem Kennym 0:2.

 

Przeciwnikiem zawodnika Piasta Szczecin w wyścigach o brąz będzie Rosjanin Denis Dmitrijew. Kenny zmierzy się o złoto z Australijczykiem Matthew Glaetzerem.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie