Zamknięte szkoły i lotniska, zablokowane drogi. Wielka Brytania sparaliżowana opadami śniegu

Świat
Zamknięte szkoły i lotniska, zablokowane drogi. Wielka Brytania sparaliżowana opadami śniegu
Twitter/The Telegraph
Opady śniegu na lotnisku w Leeds

Mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa po najcieplejszej zimie od XVII wieku zostali zaskoczeni nagłymi opadami śniegu. Paraliż wywołała kilkucentymetrowa warstwa białego puchu - Brytyjczycy nie są jednak przyzwyczajeni do takich warunków.

W całym kraju z powodu obfitych opadów śniegu i nieprzejezdnych dróg zamknięto wiele szkół. Uczniowie nie poszli do 50 placówek w dystrykcie metropolitarnym Oldham w środkowej Anglii, taką samą liczbę szkół zamknięto w hrabstwie Lancashire, osiem w hrabstwie Leeds i 28 w hrabstwie Yorkshire - wszystkie na północy kraju.

 

 

Obfite opady śniegu wywołały także olbrzymie korki na głównych krajowych drogach w północnej części kraju, ponadto przez kilka godzin zamknięte było lotnisko Leeds Bradford. Port lotniczy wrócił do pracy dopiero po usunięciu przez pracowników z płyty lotniska zalegającego śniegu.

 

Nieznaczne opóźnienia odnotowano także na lotnisku w Manchesterze - tam jednak loty nie zostały odwołane.

 

 

Zdjęcie zasypanego ośrodka treningowego Manchesteru United w Carrington pod Manchesterem umieścił dzisiaj na Twitterze jeden z klubowych gwiazdorów - Hiszpan Juan Mata.

 

 

Śnieg nie spadł za to w południowo-wschodniej części kraju. W Londynie w piątek można było nawet zobaczyć słońce. W weekend Brytyjczycy mogą się z kolei spodziewać opadów deszczu.

 

dailymail.co.uk, telegraph.co.uk

pr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze