We włoskim miasteczku zamontowano worek treningowy na skwerze, by mieszkańcy mogli się wyładować

Kultura
We włoskim miasteczku zamontowano worek treningowy na skwerze, by mieszkańcy mogli się wyładować
Wikimedia Commons/Bjørn Christian Tørrissen/CC BY-SA 3.0

Burmistrz miasteczka Berceto na północy Włoch zawiesił worek treningowy na głównym skwerze przed siedzibą władz. - Drodzy obywatele, w związku z tym, że nasza kasa jest okradana przez państwo, wyładujcie się przed wejściem i po wyjściu też - wezwał mieszkańców.

W ten sposób burmistrz Luigi Lucchi postanowił zaprotestować przeciwko sytuacji finansowej liczącej 2,5 tysiąca mieszkańców miejscowości koło Parmy i cięciom w nakładach z budżetu państwa na lokalne urzędy i instytucje. Apel do mieszkańców widnieje na tabliczce ustawionej koło worka treningowego.

 

 

To już jego kolejny oryginalny wyraz sprzeciwu wobec polityki oszczędności. W przeszłości pracował jako kelner, zbierając napiwki, które przekazał następnie do kasy miejskiej. Innym razem Lucchi zaprezentował się podczas ceremonii tylko w slipach i z szarfą w kolorach włoskiej flagi, by - jak wyjaśnił - pokazać, w jakim kryzysie pogrążone są lokalne administracje. Jego zdaniem rząd w Rzymie okrada je, pobierając wysokie podatki, które przeznacza potem na "idiotyczną biurokrację".

 

PAP

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie