Policja zabezpieczyła narkotyki warte 4 mln zł

Polska

Blisko 2300 krzewów konopi i ponad 60 kg już ściętych i przygotowanych do suszenia roślin zabezpieczyli opolscy policjanci. Narkotyki o czarnorynkowej wartości około 4 mln zł uprawiali dwaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu nyskiego i opolskiego. To największa, jak do tej pory, ilość narkotyków zabezpieczona na terenie Opolszczyzny i jedna z większych w Polsce.

Narkotyki były uprawiane i przechowywane na terenie dwóch posesji w powiecie nyskim. Funkcjonariusze z opolskiej policji weszli na ich teren 1 marca. W budynkach gospodarczych i domach znaleźli niemal 2300 krzewów konopi. Połowa z nich była  już przygotowana do ścięcia i suszenia.


Rośliny uprawiane były w namiotach termicznych. W celu prowadzenia plantacji właściciele posesji zaadoptowali pomieszczania gospodarcze, a także pokoje. W jednym z domów, na potrzeby nielegalnej uprawy, zostało specjalnie przygotowane poddasze.


Uprawiali konopie i kradli prąd


Policjanci, oprócz roślin, zabezpieczyli także sprzęt o wartości około 150 tys. zł, służący do uprawy narkotyków: lampy, systemy nawadniania i wentylacji. Jak się okazało, prowadzący plantacje mężczyźni oświetlali uprawy korzystając z kradzionego prądu. Doprowadzali go, omijając liczniki pomiarowe.


Funkcjonariusze zabezpieczyli również 64 kg już ściętych i przygotowanych do suszenia roślin. Według śledczych, przejęte narkotyki mogłyby osiągnąć czarnorynkową wartość około 4 mln zł.


W ręce policjantów, na gorącym uczynku, podczas doglądania upraw, wpadli dwaj mężczyźni w wieku 49 i 53 lat. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty związane z uprawą oraz posiadaniem znacznej ilości narkotyków, za co może im grozić nawet do 10 lat więzienia. 

 

 

am/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie