Połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego: nadużycie władzy czy usprawnienie działań prokuratury

Polska
Połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego: nadużycie władzy czy usprawnienie działań prokuratury
Polsat News

Od dziś minister Ziobro może mieć wgląd i wpływ na każde śledztwo, rozstrzygać, który prokurator zajmie się daną sprawą, decydować o awansie lub odwołaniu prokuratorów. Czemu te zmiany mają służyć? Kto sprawdzi bezstronność postępowań, ochroni obywateli przed nadużyciami śledczych - o tym w programie "Państwo To My" o 19:30 w Polsat News Jarosław Gugała porozmawia z ministrem Zbigniewem Ziobrą.

Prowadzący zapyta też, dlaczego minister sprawiedliwości uważa, że Komisja Wenecka "złamała zasady" i na jakiej podawie mówi, że została wykorzystana w sporze politycznym toczącym się w Polsce.

 

W drugiej części gośćmi Jarosława Gugały będą m.in. prof. Tomasz Żaryn oraz prof. Tomasz Nałęcz. Rozmowa będzie dotyczyła historii żołnierzy wyklętych ostatnich działań IPN ws. dokumentów znalezionych w domach gen. Czesława Kiszczaka oraz gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Jarosław Gugała przedstawi je w programie.

 

Wasze zdanie jest istotne

 

Czy połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości grozi ręcznym sterowaniem prokuratorami i śledztwami? Zapraszamy do udziału w sondzie na stronie głównej portalu. W trakcie programu odniesie się do niej Jarosław Gugała.

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze