Departament Stanu USA ostrzega przed zamachami terrorystycznymi na całym świecie

Świat
Departament Stanu USA ostrzega przed zamachami terrorystycznymi na całym świecie
Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych John Kerry, fot.: PAP/EPA/Shawn Thew

Departament Stanu USA wymienił przede wszystkim Europę, Bliski Wschód i Amerykę. Wskazano, że tzw. Państwo Islamskie (ISIS), Al-Kaida, Boko Haram i inne grupy terrorystyczne przygotowują się do dokonania licznych zamachów.

Ataki mają być skierowane zwłaszcza przeciwko obywatelom USA i interesom Stanów Zjednoczonych na całym świecie, ale także przeciwko państwom europejskim.

 

W opublikowanym komunikacie Departament Stanu wezwał obywateli USA aby zachowali "szczególną ostrożność" podczas podróży zagranicznych.

 

Uprzedzono, że terroryści mogą dopuszczać się skrajnych aktów przemocy, w tym brania zakładników i zabójstw.

 

ISIS najgroźniejsze

 

"Według wiarygodnych informacji takie ugrupowania jak ISIS i Al-Kaida oraz powiązane z nimi grupy, kontynuują przygotowania do dokonania w najbliższym czasie ataków w Europie. Wszystkie państwa europejskie są narażone na ataki ze strony międzynarodowych organizacji terrorystycznych" - głosi komunikat. Jako szczególnie groźne uznano Państwo Islamskie.

 

Departament Stanu przypomniał, że w ostatnich miesiącach doszło do ataków terrorystycznych m. in. we Francji, Tunezji, Nigerii, Belgii, Turcji, Egipcie i Mali.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie