Jest nowy prezes Banku Gospodarstwa Krajowego

Biznes
Jest nowy prezes Banku Gospodarstwa Krajowego
Paul Sableman/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Rada Nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego odwołała w czwartek ze stanowiska z dniem 8 marca br. prezesa Dariusza Kacprzyka i na jego miejsce wybrała Mirosława Panka - poinformowały źródła zbliżone do banku.

Z zarządu BGK odwołani zostali także Andrzej Ladko i Radosław Stępień.

 

Nowy prezes BGK Mirosław Panek jest doktorem astrofizyki, w latach 2002-06 był prezesem zarządu ING TFI i ING Investment Management (Polska) SA, w latach 2006-07 członkiem zarządu PZU SA, a w 2008 r. członkiem zarządu Opera TFI.

 

Wcześniej był także m.in. członkiem zarządu i doradcą inwestycyjnym w ABN AMRO Asset Management (Polska) SA oraz członkiem zarządu i dyrektorem inwestycyjnym w ING Investment Management (Polska) SA.

 

Zasiadał również w Komisji Egzaminacyjnej dla Doradców Inwestycyjnych przy KPWiG, był wiceprzewodniczącym Rady Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Farmaceutycznego SA, przewodniczącym Rady Nadzorczej PZU Asset Management SA, a od 2004 roku jest członkiem Rady Fundacji Ośrodka KARTA.

 

Dariusz Kacprzyk był prezesem BGK od 2013 roku.

 

Jedyny bank należący w całości do Skarbu Państwa

 

Bank Gospodarstwa Krajowego to jedyny w Polsce bank należący w całości do Skarbu Państwa, powołany do wspierania rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego. Inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi gospodarczemu Polski. Powstał w 1924 roku. Szefem rady nadzorczej jest wiceminister finansów Leszek Skiba.

 

PAP

 

am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze