ISIS wykorzystało 12-letnią dziewczynkę do egzekucji

Świat
ISIS wykorzystało 12-letnią dziewczynkę do egzekucji
Flickr/Michał Huniewicz/CC BY 2.0

Wśród pięciu kobiet, do zabicia których przymuszona została dziewczynka, znajdowała się m.in. lekarka, która leczyła islamskich bojowników rannych podczas starć z międzynarodową koalicją.

Jak informuje arabskojęzyczny portal Alsumaria News, do zdarzenia doszło w środę na północy Iraku w prowincji Nineveh. Jest to najprawdopodobniej pierwszy przypadek, kiedy Państwo Islamskie (ISIS) wykorzystało do przeprowadzenia egzekucji dziewczynkę.

 

ISIS regularnie publikuje w sieci swoje propagandowe nagrania, na których widać, szkolenie bardzo młodych, nawet kilkuletnich chłopców. Terroryści nazywają ich "Młodą Armią Kalifatu".

 

Materiały zamieszczane w internecie przedstawiają też bardzo często chłopców ginących na polu walki lub przygotowujących się do przeprowadzenia samobójczych zamachów. ISIS podkreśla przy tym, że śmierć w imię Allaha to "zaszczyt i honor".

 

W styczniu tego roku islamiści opublikowali np. wideo z egzekucją "niewiernych", na którym widać 4-letniego chłopca mówiącego: "Będziemy zabijać niewiernych".

 

Alsumaria News, Daily Mail

po/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie