Odchudzanie i alkohol od dziś idą w parze. Powstało pierwsze, proteinowe piwo

Technologie
Odchudzanie i alkohol od dziś idą w parze. Powstało pierwsze, proteinowe piwo
musclefood.com

Piwosze, którzy dbają o zdrową sylwetkę, mogą odetchnąć z ulgą. Na rynku brytyjskim pojawiła się nowa marka piwa "Barbell Brew", które ma o 30 proc. mniej kalorii i aż o 85 proc. mniej węglowodanów.

Rezygnacja z alkoholu to pierwszy zalecany krok przy podjęciu decyzji o zdrowym żywieniu i zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Napoje procentowe to źródło setek pustych kalorii, które pobudzają apetyt i powodują wzrost wagi.

 

Zmienić to chce firma Muscle Food zajmująca się internetową sprzedażą produktów spożywczych dla sportowców. Jej nowy produkt, piwo "Barbell Brew" w 330 ml ma tylko 92 kcal, czyli aż o 33 proc. mniej niż normalne piwo. To również o 85 proc. mniej węglowodanów - jedyne 5 g.

 

Źródło białka

 

Co więcej, piwo ma aż 21,8 g białka, co stanowi równowartość trzech dużych jajek lub 230 g jogurtu greckiego. Napój jest również bezglutenowy.

 

Zawartość alkoholu w napoju to 3,6 proc.

 

Drogi zamiennik

 

Piwo nie jest jeszcze dostępne na polskim  rynku. O zawrót głowy przyprawić może jego cena. Na stronie internetowej musclefood.com butelka o pojemności 330 ml kosztuje 13 funtów, czyli niespełna 73 złote.

 

zdrowobardzo.pl, musclefood.com

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie